Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej w Bytowie

Kontakt z nauczycielem przedmiotu Przygotowanie materiałów i lakierowanie pod adresem: kamis231@wp.pl w razie jakichkolwiek pytań proszę pisać na powyższy kontakt.

http://lakiernik.com.pl/zawod-lakiernik/

Zapoznaj sie z materiałami i opisz jak w twoim warsztacie wygląda przygotowanie pojazdów lub elementów do lakierowania

https://www.youtube.com/watch?v=UcyzD4ST-lk
 
Zapoznaj sie z materiałem filmowym i opisz w 30 punktach proces naprawy peknietego zderzaka
 
Dokończenie kursu i zaliczenie przedmiotów w zawodzie lakiernik samochodowy wg poniższych wytycznych. 
 
 
Po przeczytaniu i przeanalizowaniu materiałów umieszczonych na stronie dla przedmiotu "Przygotowanie materiałów i lakierowanie" proszę odpowiedzieć w wiadomości do mnie na 3 poniższe pytania:
 
1. O jakich naprawach jest mowa w poniższym tekscie:
 
Ten rodzaj prac renowacyjnych jest obecnie niesłusznie lekceważony zarówno przez profesjonalne zakłady lakiernicze, jak i przez samych użytkowników pojazdów. Wbrew pozorom ma on znaczenie nie tylko kosmetyczne, lecz także uszczelnia zewnętrzną osłonę powłoki, chroniąc jej wnętrze i materiał podłoża przed przenikaniem szkodliwych czynników.
 
2. O jakim procesie jest mowa w poniższym tekscie:
 
Sprzęt potrzebny do tego celu to przede wszystkim kabiny lakiernicze, lecz w wielu wypadkach ekonomicznie uzasadnione lub technologicznie konieczne bywa wykorzystywanie takich urządzeń, jak promienniki podczerwieni lub ultrafioletu. Pierwsze z nich, emitując promieniowanie cieplne, rozgrzewają warstwę lakieru aż do podłoża. Drugie służą do obróbki świeżych powłok, wykonanych z materiałów specjalnych, twardniejących pod wpływem promieni UV.
 
3. Jak nazywamy operację o której mowa w poniższym tekscie:
 
Kolejną operacją jest ponowne odtłuszczenie całej przeznaczonej do naprawy strefy i pokrycie jej warstwą gruntu odpowiedniego do rodzaju występującego podłoża (blacha stalowa, tworzywo sztuczne itp.). Warstwy gruntujące służą jedynie do zwiększenia przyczepności pomiędzy podłożem a materiałem naprawczym, mogą być więc stosunkowo cienkie. Nanosi się je metodą natryskową.
 
 
 
https://www.e-autonaprawa.pl/artykuly/114/lakiernictwo-renowacyjne-xxi-wieku-cz-iii-przygotowanie-pojazdu-do-naprawy-lakierniczej.html
 
https://www.e-autonaprawa.pl/artykuly/112/lakiernictwo-xxi-wieku-cz-i-poloki-lakiernicze-wspolczesnych-samochodow.html
 
https://www.e-autonaprawa.pl/artykuly/113/lakiernictwo-xxi-wieku-cz-ii-nowoczesna-lakiernia-renowacyjna.html
 
 

Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej w Bytowie

Jesteśmy placówką oświatowo - wychowawczą kształcącą uczniów, młodocianych pracowników i dorosłych. W skład Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej wchodzi Centrum Kształcenia Zawodowego w Bytowie oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bytowie. Głównym celem Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej jest umożliwienie uczniom i słuchaczom kształcenia, dokształcania i doskonalenia zawodowego w formach szkolnych i pozaszkolnych.

Kontakt

Powiatowe Centrum Edukacji
Zawodowej w Bytowie

ul. Wybickiego 4
77-100 Bytów
Tel.: 59 822 30 77

pn-pt: 7.00 - 15.00

sekretariat@pcez-bytow.pl