Dokończenie kursu i zaliczenie przedmiotów w zawodzie lakiernik samochodowy wg poniższych wytycznych.
Po przeczytaniu i przeanalizowaniu materiałów umieszczonych na stronie dla przedmiotu "Przygotowanie materiałów i lakierowanie" proszę odpowiedzieć w wiadomości do mnie na 3 poniższe pytania:
1. O jakich naprawach jest mowa w poniższym tekscie:
Ten rodzaj prac renowacyjnych jest obecnie niesłusznie lekceważony zarówno przez profesjonalne zakłady lakiernicze, jak i przez samych użytkowników pojazdów. Wbrew pozorom ma on znaczenie nie tylko kosmetyczne, lecz także uszczelnia zewnętrzną osłonę powłoki, chroniąc jej wnętrze i materiał podłoża przed przenikaniem szkodliwych czynników.
2. O jakim procesie jest mowa w poniższym tekscie:
Sprzęt potrzebny do tego celu to przede wszystkim kabiny lakiernicze, lecz w wielu wypadkach ekonomicznie uzasadnione lub technologicznie konieczne bywa wykorzystywanie takich urządzeń, jak promienniki podczerwieni lub ultrafioletu. Pierwsze z nich, emitując promieniowanie cieplne, rozgrzewają warstwę lakieru aż do podłoża. Drugie służą do obróbki świeżych powłok, wykonanych z materiałów specjalnych, twardniejących pod wpływem promieni UV.
3. Jak nazywamy operację o której mowa w poniższym tekscie:
Kolejną operacją jest ponowne odtłuszczenie całej przeznaczonej do naprawy strefy i pokrycie jej warstwą gruntu odpowiedniego do rodzaju występującego podłoża (blacha stalowa, tworzywo sztuczne itp.). Warstwy gruntujące służą jedynie do zwiększenia przyczepności pomiędzy podłożem a materiałem naprawczym, mogą być więc stosunkowo cienkie. Nanosi się je metodą natryskową.